Jak koučování probíhá?

Než se pustíme do samotného koučování, vzájemně se představíme. Povím vám taky, co to koučování a co od něj můžete čekat. Následně mi řeknete, s čím na koučování přicházíte, a já vyhodnotím, jestli vám ve vaší situaci budu umět pomoci. Pokud se shodneme na tom, že do toho spolu půjdeme, řeknu vám, kolik koučovacích sezení bude na vyřešení daného tématu potřeba. To proto, abyste věděli, kolik do koučinku celkově investujete peněz. Toto úvodní seznámení je zdarma. Pokud budete chtít ještě ten den přejít na koučink, není problém. Z každého sezení dostanete zápis, abyste měli pod kontrolou svůj vývoj od začátku koučování. Pamatujte, že koučovací sezení je prostorem pro vás, kouč vámi vyřčené nehodnotí, neodsuzuje, ale vede vás a pomáhá vám v dosahování vámi stanovených cílů.

Může se však stát, že si vzájemně nesedneme. Každý jsme jiný, a co si budeme povídat, ne všichni jsou nám příjemní. Pokud to tak budete cítit, je to jeden z prvních a důležitých signálů toho, že byste měli hledat dál. V kouče musíte mít důvěru, proto si vyberte takového, který vám bude příjemný a ke kterému budete důvěru cítit. Bez ní spolupráce není možná.

Můžu být jako klient odmítnut?

Někdy se stane, že klient přichází s problémem, který je již nad rámec kompetencí kouče. Slušný kouč zakázku odmítne a případně doporučí, na které odborníky se obrátit, netahá z klienta zbytečně peníze. Druhá věc je, že klient může přijít s problémem, jehož rozebírání je samotnému kouči nepříjemné vzhledem k jeho předchozím  negativním zkušenostem nebo aktuální situaci. Z tohoto důvodu je konzultace před prvním koučováním zdarma.

Jste jako kouč vázána mlčenlivostí?

Samozřejmě. Každý kouč podepisuje a měl by dodržovat Etický kodex kouče, kterým je vázán k mlčenlivosti.  Jediná výjimka, kdy by měl kouč mlčenlivost porušit, je v případě, že se od klienta dozví, že páchal trestný čin. Více o Etickém kodexu ICF se dozvíte zde.

Jaká je vaše pracovní doba?

Má pracovní doba se obvykle řídí zakázkami. Mohu koučovat i o víkendech a svátcích. Obvyklé rozmezí, ve kterém koučuji, je od 9 do 20 hodin.

Jakým způsobem mohu za koučink zaplatit?

Platit můžete hotově i bezhotovostně, tedy kartou nebo převodem na účet s číslem 115-6877370267/0100. Před bezhotovostní platbou vždy vyčkejte mého potvrzení a zaslání faktury.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.